ACIBADEM AİLE HASTANESİ


 

                           

Tıbbın her branşında hizmet veren Aile Hastanesi, Mayıs 2012 tarihinde yenilenen altyapısı ve mekanları ile fonksiyonel ve modern binasında; hekimleri, hemşire ve idari personel kadrosuyla hizmet veriyor. 2012 yılı itibariyle Acıbadem Sağlık Grubu’na katılan Aile Hastanesi, tüm branşlarda SGK anlaşmalı olarak hizmet sunuyor.
104 yatak kapasiteli Aile Hastanesi’nde yoğun bakım hastalarına ayrılmış 19 yatak bulunuyor. Bu bölümde dahiliye yoğun bakım için 3, cerrahi yoğun bakım için 2, koroner yoğun bakım için 4, KVC yoğun bakım için 6 ve kuvözlü yenidoğan için 4 yatak yer alıyor. Bunun dışında 5 ameliyathane odası, radyoloji, laboratuvar bölümleri ve 25 poliklinik branşı ile tanı ve tedavi hizmetleri yürütülüyor.
Aile Hastanesi’nde hizmet verilen bölümler arasında; Beslenme ve Diyet, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dermatoloji, Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi, Genel Cerrahi, İç Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz Hastalıkları, Nefroloji, Hematoloji Kardiyoloji, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Kardiovasküler Cerrahi, Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi, Odyoloji (erişkin ve Yenidoğan)ve Üroloji yer alıyor.
TERMOYAPI bu proje kapsamında hastane  binasına ait mekanik tesisat proje revizyonu ve uygulamasını gerçekleştirmiştir.Projeye ilave olarak hastane yanına yapılan 5 katlı 1500 m2 misafirhane binası mekanik tesisatı yine TERMOYAPI tarafından yapılmıştır. Proje kapsamında 5 adet ameliyathane , Daikin VRV klima sistemi , ameliyathane soğutma grupları , paket hijyenik cihazlar ile tüm sıhhi , havalandırma ve yangın tesisatı TERMOYAPI firmasınca yenilenmiştir.TERMOYAPI bu proje kapsamında hastane  binasına ait mekanik tesisat proje revizyonu ve uygulamasını gerçekleştirmiştir.Projeye ilave olarak hastane yanına yapılan 5 katlı 1500 m2 misafirhane binası mekanik tesisatı yine TERMOYAPI tarafından yapılmıştır. Proje kapsamında 5 adet ameliyathane , Daikin VRV klima sistemi , ameliyathane soğutma grupları , paket hijyenik cihazlar ile tüm sıhhi , havalandırma ve yangın tesisatı TERMOYAPI firmasınca yenilenmiştir.
 

Yatırımcı Firma Acıbadem Sağlık Grubu
Proje Adresi Bahçeli Evler-Bakırköy-İstanbul
Proje Alanı 9 500 m2
Yatak Sayısı 104
Ameliyathane Sayısı 5
Başlangıç Tarihi Eylül  2012
Bitiiş Tarihi Şubat 2012