BAHÇECİ TÜP BEBEK-FULYA

  


1996 yılında Alman Hastanesi’nde Kadın Sağlığı, Doğum ve Tüp Bebek Merkezi’ni kuran Prof. Dr. Mustafa Bahçeci ve Ekibi, 1997 yılında Nişantaşı Bahçeci Kadın Hastalıkları, Doğum, Teşhis ve Tedavi Merkezi’ni açtı. Ardından Azerbaycan Bakü’de Tüp Bebek Merkezi, Kıbrıs Mağusa Yaşam Hastanesi içinde Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi’ni kuran Bahçeci Ekibi, 2006 yılında Koşuyolu Umut Tüp Bebek Merkezi’ni, 2008 yılında Erbil’de Hawler IVF Center’ı açtı. On iki bini aşkın tüp bebeğiyle binlerce ailenin çocuk sahibi olmasına yardımcı olan Bahçeci Kadın Sağlığı ve İnfertilite Grubu 2010 yılı içersinde Kosova’da Tüp Bebek Merkezi ve Fulya -Başiktaş Terrace Recidence'de iki yeni tüp bebek merkezi kurma çalışmalarını tamamlarken; kadın sağlığı, gebelik ve doğum takibi, erkek üreme sağlığı, infertilite ve tüp bebek, endoskopik cerrahi alanlarında hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul Fulya İnanlar Kompleksi’nde yer alan Bahçeci Tüp Bebek Merkezi, 2010 yılında, 2500 m² 'lik bir alanda hizmete girdi. Türkiye'nin en büyük tüp bebek merkezi olan Bahçeci Fulya'nın mimari proje tasarımı ve uygulaması toplam altı mimar tarafından 56 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı. Son teknolojiye sahip dünya standartlarında embriyoloji laboratuvarı, ultrasonografi cihazları, laboratuvarlar, 3 ameliyathane, 12 poliklinik ve toplam 15 yatak kapasitesine sahip olan tüp bebek merkezi, hasta-merkezli tasarımın en önemli örneklerinden birini oluşturmaktadır. Class 10.000 hijyen standartlarına uygun olarak dizayn edilen Bahçeci Tüp Bebek Merkezi projesi sağlık konusunda son yıllarda değişen tüm paradigmalara cevap veren bir süreçte yönetildi. Teknik, psiko-sosyal ve işlevsel kalitenin ön planda tutulduğu merkez, mimari açıdan birçok yeniliğe imza atan bir mekan olarak tanımlanabilir. Modern çizgiler taşıyan tasarımı ile dikkati çeken merkezde, görsel, işitsel, ısıl ve kokusal tüm konfor ögeleri yine hasta-merkezli sağlık kurumu anlayışıyla ele alındı. Yapılan uygulamaya göre merkezde yer alan doktor muayene odaları, VIP hasta gözlem odaları, ameliyathaneler, arge laboratuarı ve personelin kullanacağı mekanların optimum şekilde tasarımı ile merkezin hastalarına en iyi şekilde hizmet vermesi sağlandı.

TERMOYAPI ,proje kapsamında Kosova ve Fulya -Beşiktaş kliniklerine ait mekanik proje ve uygulama hizmetlerini başarı ile tamamlamıştır.Proje kapsamında 60 adet iç ünite ve 8 adet dış ünite grubundan oluşan 2 borulu ve 3. borulu Toshiba Carrier marka VRF klima sistemi uygulaması yanı sıra 3 adet Ameliyathane ve bunlara bağlı hijyenik mahaller için Class10000 Hijyenik klima sistemi başarı ile projelendirilerek uygulanmıştır.Kliniklere ait tüm Sıhhi ve Temiz Su tesisat uygulamaları , Yangın Sistemi , Havalandırma Sistemi ,VRF konfor kliması ve Hijyenik Klima uygulamları TERMOYAPI tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

PROJE BİLGİLERİ

Proje Yeri Fulya-Beşiktaş - İSTANBUL
Mimari Proje OĞUZ BAYAZIT MİMARLIK
Proje Alanı 2 500 m2
Proje Başlangıç & Bitiş Şubat - Mayıs 2010
   

 

 PROJEDEN RESİMLER İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.                .